Wysyłka paczki kurierem - jak to zrobić?

News

Transport rozwija się każdego dnia i widać to jak na dłoni. Co jest ciekawe to fakt, że konsumencie mają dzisiaj możliwość wysłania czegokolwiek, gdziekolwiek. W ciągu zaledwie jednej dekady Polskę zalała fala firm kurierskich, która spowodowała ogromną konkurencję i wyraźny spadek cen za usługi przewozowe. W tym artykule dowiesz się, jak wysłać paczkę kurierem i który rodzaj przesyłek jest najbardziej opłacalny. Zapraszam do lektury.

Poczta

Tradycyjna Poczta Polska to gwarancja niskich cen, ale do momentu. Nie od dziś klienci skarżą się na to, że nadawane przez nich paczki nie docierają do klientów na czas lub w ogóle. Często zdarza się tak, że paczki są gubione lub trafiają do adresata uszkodzone. Aby uniknąć takich sytuacji, paczkę należy ubezpieczyć. Czy jest to jednak finansowo opłacalne? Jeśli zwykła przesyłka o wadze 2 kilogramów kosztuje 18 złotych, to z ubezpieczeniem zapłacimy około 30 złotych. A jak to wygląda u kuriera?

 

Kurier

Firmy kurierskie mają to do siebie, że kuszą szybkim dostarczeniem przesyłki. Niektóre firmy potrafią w ciągu jednego dnia dostarczyć towar z jednego końca kraju do drugiego. Niestety, ale kurier bywa droższy od poczty. Za przesyłkę o wadze 2 kilogramów zapłacimy około 22-25 złotych, a z ubezpieczeniem podobnie co na poczcie. Plusem kurierów jest krótki czas oczekiwania na przesyłkę.

 

Paczkomat

Jest to jeszcze nowość w naszym kraju, ale zaczyna zdobywać coraz większą popularność. Paczkomaty to urządzenia, które przyjmują lub wydają paczki. Posiadając unikalny numerek przesyłki możemy ją odebrać. To jedna z najwygodniejszych form transportu. Paczka jest ubezpieczona, a czas oczekiwania na nią jest niemal taki sam, jak w przypadku kuriera.

 

Co wybrać?

Kierując się aspektem stricte finansowo najbardziej opłaca się wybrać pocztę. Nie mamy jednak stu procentowej pewności, czy towar dotrze nieuszkodzony. Najszybciej pracują kurierzy, a najwygodniejszy jest paczkomat. W chwili obecnej najbardziej opłaca się kurier. Paczkomaty muszą jeszcze przejść fazę testów, a Poczta Polska powinna popracować nad czasem oczekiwania na przesyłki. To, że w tym artykule pierwsze miejsce zajmuje kurier nie oznacza, że to najwygodniejsza i najlepsza forma przesyłek. Liczą się też konkretne marki. Pisząc o kurierach miałem na myśli najbardziej znane marki jak DHL, Siódemka, DPD, GLS. Mniej znane marki mogą być gorsze od konkurentów, dlatego decydując się na kuriera wybierajcie tylko znane i sprawdzone marki.