Jak przygotować paczkę do wysłania?

News

Jeśli kupujesz coś przez Internet, to pewnie często otrzymujesz paczki. Być może nigdy nie zwracałeś uwagę na to, jak została ona zapakowana. Ze statystyk wynika, że Polacy po otrzymaniu paczki nie szanują kartonu, tylko rozcinają go nożem lub nożyczkami. Robi tak aż 80% społeczeństwa. W tym artykule dowiesz się, jak należy przygotować paczkę do wysłania. Ważne będzie nie tylko samo zapakowanie towaru, ale też nadanie jej i odpowiednie opisanie.

Rodzaj towaru

Zanim w ogóle znajdziesz pudełko na paczkę, dobrym rozwiązaniem będzie udanie się na pocztę. Na poczcie kupisz specjalne naklejki, które oznaczają rodzaj towaru. Jeśli zamierzasz wysłać coś, co zawiera szklane elementy, powinieneś to uwzględnić na paczce. Dzięki temu będziesz miał pewność, że kierowca dobrze wie, że wiezie delikatną rzecz. Kup kilka rodzajów naklejek. Nie są drogie.

 

Dobierz pudełko do rozmiaru przesyłki

Podstawowym błędem Polaków podczas pakowania przesyłki jest zbyt duża przestrzeń w pudełku. Wypełnienie jej gazetami, styropianem czy gąbką może i jest jakimś rozwiązaniem, ale go nie polecamy. Jeśli masz za duże pudełko, to rozetnij je nożem, pomniejsz, a na końcu sklej zwykłą taśmą. Przesyłkę zawiń w folię bąbelkową i umieść w pudełku tak, aby było ono sztywne i w stu procentach wypełnione. Teraz możesz zamknąć pudełko i zakleić je taśmą.

 

Liczy się wygląd

Jeśli masz odrobinę czasu, to poświęć go na owinięcie przesyłki papierem do pakowania. Jeśli przesyłka będzie schludna i ładnie zapakowana, to kierowca będzie ją traktował z szacunkiem (brzydkie pudełko świadczy o tym, że klient nie dba o zawartość). Następnie naklej na przesyłce odpowiedni emblemat. Jeśli wysyłasz elementy szklane, koniecznie to zaznacz.

 

Nadanie przesyłki

Pismo z nadaniem powinno być przejrzyste. Jeśli masz brzydkie pismo - poproś siostrę lub żonę o pomoc. Im ładniejsze pismo, tym lepiej będzie się prezentować przesyłka. To może detal, ale z psychologicznego punktu widzenia ma znaczenie. Gdy nadanie przesyłki nakleisz na pudełku, możesz zlecić wysyłkę.

Przygotowanie paczki może zająć trochę czasu, ale dzięki powyższym podpowiedziom będzie ona traktowana godnie i dotrze na miejsce nieuszkodzona. W przypadku ładnych paczek nie ma sensu ich ubezpieczać chyba, że w środku znajduje się rzecz o sporej wartości.